news-header

Krmilni sistemi Micro850® in Micro870® so doživeli obsežno posodobitev. Število vhodov/izhodov, dimenzije in videz ostajajo enaki. Med novostmi pa sta enkripcija projektov in razširitev komunikacije s protokolom DF1. Različica Micro870® poleg tega dodaja podporo za protokol DNP3. Hitrost nalaganja in prenašanja projektov se je povečala za do 40 % v primerjavi s prejšnjimi različicami. Najpomembnejša inovacija je izboljšana komunikacija EtherNet/IP razreda 1. Za konfiguracijo vseh novih funkcij je potrebno namestiti najnovejšo različico programa Connected Components Workbench v.21.

Podpora za komunikacijski protokol DF1 je bila sicer na voljo že v prejšnjih modelih, vendar je sedaj razširjena tudi na načine DF1 half-duplex master, DF1 half-duplex slave in DF1 radio modem. Prek serijskega vmesnika je sedaj mogoče nastaviti enosmerno komunikacijo (half-duplex), na primer v primeru, ko glavna enota ne omogoča vzajemne komunikacije, kot je bilo potrebno pri prej uporabljenem načinu full-duplex.

Protokol DNP3 je bil že na voljo v krmilniku MicroLogixTM 1400, sedaj pa je vključen tudi v novo različico krmilnega sistema Micro870®. V primerjavi s standardnimi RTU protokoli, kot je Modbus, je DNP3 bolj kompleksen in omogoča na primer samodejno beleženje dogodkov ob napakah v komunikaciji. Ta protokol lahko deluje ne le prek serijske povezave, temveč tudi preko Ethernet omrežja.

Kot že omenjeno, je ključen mejnik zmožnost komunikacije prek EtherNet/IP razreda 1. To omogoča povezavo do 8 naprav preko omrežnih komponent s standardnimi RJ-45 kabli ter njihovo upravljanje z implicitnim sporočanjem. Za razliko od eksplicitnega sporočanja, ki temelji na modelu zahteva/odziv, implicitno sporočanje omogoča reakcijo v milisekundah, saj deluje po principu prenosa I/O podatkov in odpravlja potrebo po čakanju na odgovor. Poleg servo pogonov Kinetix 5100 in frekvenčnih pretvornikov PowerFlex 52x je sedaj mogoče povezati tudi oddaljene vhode in izhode preko modulov Point I/O (linija izdelkov 1734), kar bistveno razširja ne le skupno število I/O, temveč tudi področja uporabe, kjer se lahko krmilni sistem uporablja v industrijski avtomatizaciji.

Micro850® je na voljo tako v starejši kot v novi različici s 24 ali 48 vhodi/izhodi in zahteva napajanje 24 V DC ali 110/220 V AC. Pri izhodih lahko izbirate med source/sink 24 V DC ali različico z relejskimi izhodi. Micro870® ponuja enake možnosti napajanja, vendar nima možnosti izbire sink tranzistorskih izhodov in je na voljo le s 24 vhodi/izhodi. Vendar pa je to število mogoče razširiti do 304 z uporabo do 8 razširitvenih modulov. Krmilnik Micro850® je mogoče razširiti največ do skupno 192 I/O (4 razširitveni moduli).

Nove naprave boste v katalogu našli pod oznako 2080-Lx0E. Micro850® je označen kot L50E, Micro870® pa kot L70E. Črka E pomeni Ethernet, kar na prvi pogled pokaže, da krmilnik podpira to funkcijo. Celoten pomen kataloške številke je prikazan na spodnji sliki.